فلاش تانک

فلاش تانک چیست ؟

به طور کلی ، فـلاش تانک محفظه‌ای اسـت که آب را درون خود نگه می‌دارد. در مواقـع نیاز می‌توانید از این آب ذخیره شده استفاده کنید. به این صورت که اهرم را می‌کشید و حجم آب یکباره و با فشار تخلیه می‌شـود. البـته کارکـرد مدلهای جدید، به جای اهرم با دکمه است

کاربرد فلاش تانک چیست؟

تخلیه یکباره آب با فشار زیاد، کاسه توالت را تمیز کرده و فضولات را به چاه می‌برد. شاید بپرسید چرا خودمان با شلنگ آب کاسه را تمیز و تخلیه نکنیم؟ چون فشار آب شلنگ کم است. در این صورت باید حجم بالایی از آب را هدر بدهید. اما تخلیه پرفشار فلاش تانک هم سریع است و هم آب کمتری مصرف می‌شود. از طرفی تمام درزها و نقاط کاسه توالت به خوبی تمیز می‌شوند.

تفاوت فلاش تانک با سیفون چیست؟

گاهی اصطلاح سیفون، اشتباها به جای فلاش تانک استفاده می‌شود. (احتمالا عبارت کشیدن سیفون را شنیده‌اید!) این عبارات رایج هستند. ولی از نظر فنی به کار گیری دو کلمه به جای هم اشتباه است.
با تعریف و کاربرد فلاش تانک که بالاتر آشنا شدیم. اما سیفون لوله‌ای خمیده است که در سیستم لوله‌کشی فاضلاب استفاده می‌شود. به این صورت که مقداری آب را در خمیدگی خود نگه میدارد، تا بوی فاضلاب به درون ساختمان نشت پیدا نکند.

آیا استفاده از فلاش تانک ضرورت دارد؟

در ساختمان‌های امروزی بله! تخلیه بهداشتی یک نیاز در فضای خانه‌ها است. در گذشته از وسیله‌ای به نام آفتابه برای تخلیه استفاده می‌شد. اما این روزها انواع فلاش تانک قابل خریداری هستند. فرقی ندارد توالت فرنگی استفاده می‌کنید با ایرانی. فلاش تانک‌های مناسب برای انواع نیازها در بازار موجودند.

انواع فلاش تانک کدامند؟

حالا که با چیستی و کاربرد فلاش تانک آشنا شدیم؛ بـد نیسـت در مورد انـواع آن هـم بدانیم. ما تقسیـم بندی را در نوع توکـار و روکار توضیح می‌دهیم. البته مدلهای فرعی مثل دکمه‌ای، آنتی‌باکتریال، اتوماتیک، وال هنگ و… هم وجـود دارند. اما این مدلها در یکـی از دو دسته اصلی توکار و روکار قرار می‌گیرند. (برای جزئیات بیشتر سری به مقاله راهنمای کامل خرید فلاش تانک بزنید.)

فلاش تانک روکار

این مدل اولیـن نسل فلاش تانک‌ها هستند. محفظه تقریبا بزرگ و حجیم است. تخلیه نیز با کشیدن اهرم یا طناب انجام می‌شود. مدل روکار امکانات کمتری دارد، اما قیمـت آن پایینتر است. البته شـرکت‌هایی مثل فلاش تانک ایران، این روزها انواع مدل زیبا و باکیفیت روکار را تولید می‌کنند. مثلا فلاش تانک فوق باریک دو زمانه.

فلاش تانک توکار

مدلـهای توکـار درون دیوار نصب می‌شوند. در واقع شما هیـچ چیزی از محفظه فلاش تانک نمی‌بینید. تنـها بخش قابل مشاهده، دکمه تخلیه می‌باشد. کاربرد فلاش تانک توکار، برای فضاهای کوچک و مدرن است. این مدلها امکانات بیشتری دارد (مثلا تخلیه دوزمانه). از طرفی به دلیل قرارگیری درون دیوار میزان صدای تخلیه بسیار کم است.

تخلیه دو زمانه چیـست؟ در این نوع تخلیه، دو حجم متفـاوت آب قابل استفاده است. مثلا ۴ و ۸ لیتری. شما می‌توانید در مواقعی کـه به تخلیه کمی آب نیاز دارید دکمه ۴ لیتر را بزنید. و در مواقع نیاز دکمه ۸ لیتری. در این صورت صرفه‌جویی قابل توجهی در مصرف آب خواهید داشت.


0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *